ABB Grupp sai 100 miljoni dollarise tellimuse Iraagist

2016-03-03 - Juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontsern ABB Grupp sai 100 miljoni dollarise tellimuse Iraagist, ettevõttelt Mass Global Holding gaasisisolatsiooniga jaotusseadmega (GIS) alajaama rajamiseks. Uus alajaam võimaldab integreerida võrku 3000 megavatti (MW) elektrienergiat.

Iraagi valitsus plaanib riigi ülesehitamiseks teha olulisi investeeringuid elamumajandusprogrammidesse. Sellega seoses on võimudel ambitsioonikad plaanid arendada kasvava nõudluse tingimustes ka elektrienergia infrastruktuuri.

”Rajatav GIS-alajaam aitab suurendada elektritootmist ja tugevdada riigi infrastruktuuri,” ütles ABB Grupi elektrivõrkude divisjoni juht Claudio Facchin. ”Projekt on oluline osa ABB paigaldistest antud piirkonnas ning toetab meie ”Next Level“ strateegiat kasvavatel turgudel.”

Vastavalt lepingule teostab ABB alajaama projekteerimise, tarned, paigaldamise ja töössevõtu. Valmides on tegemist suurima 400/132-kilovoldise (kV) alajaamaga Iraagis. ABB GIS-tehnoloogia võimaldab suurendada elektrivõrgu töökindlust, efektiivsust ja ohutust, vähendades samas elektrienergia jaotusprotsessi jalajälge ja halduskulusid.

ABB tarnib alajaama jaoks kaks 400/132 kV autotrafot, automaatika-, kaitse- ja sideseadmed ning -süsteemid nii lähi- kui kaughalduseks.

ABB (www.abb.com) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille kliendid on tööstus-, infrastruktuuri- ja transpordiettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 135 000-le inimesele umbes sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kahte valdkonda: tootmine (generaatorid, ajamid, taastuvenergiaseadmed, elektrikilbid, komplektalajaamad) ning müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingeseadmed, automaatikaprojektid, robotid, korrashoiuteenused). ABB on pälvinud viis korda (2007, 2008, 2009, 2011, 2014) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Prindi
   • Saada
  seitp202 f70f85dde3e1ccc6c1257f6b00343292