Bo Henriksson pälvis Harju maakonna teenetemärgi

2015-12-31 - ABB Balti riikide juht Bo Henriksson pälvis Harju maakonna teenetemärgi märkimisväärse panuse eest Eesti majanduse arendamisesse ja uute töökohtade loomisesse.

30. detsembril toimunud traditsioonilisel Harjumaa aastalõpu ballil Rahvusooperis Estonia andis Henrikssonile teenetemärgi üle Harju maavanem Ülle Rajasalu. Lisaks Henrikssonile pälvisid teenetemärgi tänavu ka Kiisa rahvamaja juhataja Marianne Rande ja Harju maavalitsuse nõunik Terje Lillo. Harju maakonna teenetemärke jagatakse alates 1996. aastast ning maakonna teenetemärgi on kokku pälvinud 73 isikut.

„Kindlasti on autasu järjekordne tunnustus ettevõttele ning alles seejärel mulle personaalselt,“ märkis Henriksson. „Olen tänulik kõigi soodsate olude kokkulangemisele – Eestile, mida ma loen üheks oma kodumaaks, ABB-le, kes on andnud mulle võimaluse üle kahekümne aasta kujundada üht osa ettevõttest ning kõigile inimestele, kes on mulle selle aja jooksul ühel või teisel moel toeks olnud.“ABB Balti riikide juht Bo Henriksson on taasiseseisvusaja üks staažikamaid ühe ettevõtte eesotsas olnud firmajuhte. Henriksson on üles ehitanud ABB AS-i ja juhtinud ettevõtet 1992. aastast ehk kogu firma Eestis tegutsemise aja jooksul.

Tänavu pälvis Henriksson ka EBS-i aasta ärijuhi tiitli ja rändauhinna. 2010. aastal autasustas Vabariigi President Henrikssoni panuse eest Eesti majanduse arendamisesse Valgetähe III klassi teenetemärgiga.


   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Prindi
   • Saada
  seitp202 68b4f290d2e4d346c1257f2c004510f4