ABB Grupp sai Valmetilt suurtellimuse robotitele

2016-03-07 - Juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontsern ABB Grupp sai Valmet Automotive’ilt tellimuse üle 250 roboti tarneks. Roboteid hakatakse kasutama Mercedes-Benzi uute, GLC sportmaasturite tootmiseks Valmeti Uusikaupunki tehases Soomes.

Tegemist on kõigi aegade suurima tööstusrobotite tarnega Soomes, mis kahekordistab ABB robotite koguarvu Valmeti tootmises. Täiendavad robotid võimaldavad suurendada Valmeti paindlikkust, tõsta tootlikkust ja lühendada läbiminekuaegasid. Uue sportmaasturi tootmine algab 2017. aasta alguses.

”ABB paindlik ja intelligentne tootmistehnoloogia aitab vähendada Valmeti investeerimiskulusid ja reageerida kiiresti turu nõudmistele,” ütles ABB Grupi automaatika ja ajamite divisjoni juht Pekka Tiitinen. ”Tööstustootlikkuse tõstmine on suur kasvutegur ABB ”Next Level” strateegias.”

ABB robotilahendused tagavad klientidele tootmisprotsessi efektiivsuse, mis võimaldab ehitada autosid täpselt, vastavalt ettenähtud nõuetele ja kehtestatud tolerantsidele. Tellimus sisaldab peamiselt IRB 6700-tüüpi roboteid, mis võeti kasutusele 2013. aastal ning mis on vastupidavamad ja 15% energiasäästlikumad kui eelkäijad. Tegemist on parimate tulemustega ja madalaimate kogukuludega robotiga 150-300-kilogrammiste robotite klassis. Tellimuses sisalduvad ka ABB uurimad, IRB 8700-tüüpi robotid, mille tootmine algas 2015. aastal. Nende haare on kuni 3,5 meetrit ja tõstevõime 800 kg.

ABB Grupp on maailma juhtiv tööstusrobotite tarnija, kes pakub lisaks robotitele ka vastavat tarkvara, väliseid seadmeid, modulaarseid tootmisüksusi ja teenuseid. ABB roboteid kasutatakse erinevates tööprotsessides nagu näiteks keevitamine, käitlemine, montaaž, värvimine, viimistlemine, pakkimine jne. Peamised turud hõlmavad auto-, plasti-, metalli-, elektroonika-, tööriista-, farmaatsia-, toiduainete- ja joogitööstust. ABB on paigaldanud rohkem kui 250 000 robotit üle kogu maailma.

ABB (www.abb.com) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille kliendid on tööstus-, infrastruktuuri- ja transpordiettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 135 000-le inimesele umbes sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kahte valdkonda: tootmine (generaatorid, ajamid, taastuvenergiaseadmed, elektrikilbid, komplektalajaamad) ning müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingeseadmed, automaatikaprojektid, robotid, korrashoiuteenused). ABB on pälvinud viis korda (2007, 2008, 2009, 2011, 2014) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Prindi
   • Saada
  seitp202 5a9b40d320151aa9c1257f6f002f2f44