ABB AS sai taas vastutustundliku ettevõtte kuldmärgise

2016-01-25 - ABB AS pälvis vastutustundliku ning sotsiaalselt ja keskkonnaalaselt jätkusuutliku äritegevuse eest teist aastat järjest kuldse kvaliteedimärgise.

„Tegemist on suure tunnustusega meie ettevõttele juba teist aastat järjest,“ sõnas auhinna vastu võtnud ABB Balti riikide keskkonna ja tööohutuse juht Katrin Meos. „Suure tootmisettevõtte kohta on märkimisväärne, et oleme tegemised korraldanud nii, et kõrvuti äriliste huvidega on vähemalt sama oluline, kuidas mõjutame looduskeskkonda, ümbritsevat kogukonda ja oma töötajate heaolu.“

Suurte, väikeste ja keskmiste ettevõtete hulgas anti tänavu välja kaheksa kuldmärgist, rohkem kui 2014. aastal. "Vastutustundlik ettevõtlus muutub iga päev järjest olulisemaks teemaks, sest see aitab tõsta ettevõtte konkurentsivõimet,“ märkis tunnustusi üle andnud ettevõtlusminister Liisa Oviir.

2015. aasta jooksul pööras märgiseid määranud Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum erilist tähelepanu töö- ja pereelu ühildamisele. Valdkond on lai ja hõlmab endas erinevaid aspekte alates töötajate vaimse tervise hoidmisest kuni tasakaalu leidmiseni töö- ja pereelu vahel. Võrgustik korraldas erinevatel teemadel töötubasid, milles osalesid ka ABB personalitöötajad ning terviseprogrammi vedajad. Suures ettevõttes on muudatuste tegemine pikk protsess, kuid väikeseid samme võis märgata juba möödunud aastal. Välja võib tuua ABB tööohutusnädalast alguse saanud vaimse tervise teemaliste loengute sarja ja ettevõtte spordiklubis algatatud uued initsiatiivid.

Jätkusuutliku ettevõtluse indeksi tulemuste põhjal annab kvaliteedimärgiseid välja Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum (VEF). Kuldmärgis omistati ettevõtetele, kes said jätkusuutliku ettevõtluse indeksis vähemalt 90% võimalikust maksimumtulemusest. Indeksi küsimustikuga hindas VEF ettevõtete läbimõeldud, strateegilist ja põhitegevusega seotud lähenemist vastutustundlikule äritegevusele ning oma ettevõtte sotsiaalse ja keskkonnaalase mõju juhtimisele.

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Prindi
   • Saada
  seitp202 16fa65fc4feb7c2dc1257f450039f52e