ABB pälvis TTÜ suurtoetaja tiitli

2016-04-01 - ABB pälvis 31. märtsil toimunud tänuüritusel Tallinna Tehnikaülikooli suurtoetaja tiitli.

TTÜ aulas toimunud pidulikul vastuvõtul tunnustati ligi 60 ettevõtet, kes on viimase kahe aasta jooksul kõige enam panustanud ülikooli ja ettevõtjate vahelise koostöö arendamisse.

Tänuüritusele kogunenud ettevõtete tippjuhte tervitanud peaminister Taavi Rõivas rõhutas teaduse ja ettevõtluse koostöö olulisust Eesti majanduse tootlikkuse tõstmisel: “Eesti ei ole enam odava tööjõuga maa. Kui soovime palgakasvu jätku, peab tootlikkus tõusma ning ettevõtete ja teadusmaailma koostööl on selles kandev roll."

TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo kinnitas, et ülikool on seadnud endale ambitsioonika eesmärgi tõusta eredaks täheks Põhjamaade ülikoolide taevas. „Teadusest ja tarkusest üksi ei piisa. Need tuleb rakendada tegude vankri ette. Ütleb ju TTÜ deviiski Mente et Manu – mõistuse ja käega,“ rääkis Aaviksoo. Tema sõnul saab tõus Põhjamaade juhtivaks ülikooliks toimuda koostöös ettevõtluse ja ühiskonnaga. „Meile on tähtis, mida Teie, ettevõtjad, meile õpetate, mida meilt ootate oma kogemustest ja ootustest lähtuvalt,“ rõhutas rektor Aaviksoo.

Eesti ainsa tehnoloogiaülikoolina panustab TTÜ kõige enam koostöösse ettevõtetega ning otsib aktiivselt võimalusi teadmussiirdeks, mille käigus ülikoolis tehtav teadus leiaks väljundi ka ettevõtluses. Tehnikaülikool teeb koostööd ettevõtetega väga erinevatest valdkondadest. Tänuüritusele kogunenute hulgas olid ettevõtjaid nii logistika, ehituse, energeetika, IT kui ka teistelt TTÜ tegevusega seotud aladelt.

Tehnikaülikooli suurtoetaja tiitli said lisaks ABB-le ka Elering ja Nordecon. Lisaks jagati välja tiitlid kuldsponsoritele, sponsoritele ning tehnoloogiapartneritele. Kokku toetasid tunnustatud ettevõtted Tallinna Tehnikaülikooli viimastel aastatel erineval viisil enam kui 2 miljoni euro väärtuses.


Fotol: Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, Eesti Vabariigi peaminister Taavi Rõivas ja ABB automaatikaprojektide üksuse juht Leho Kuusk.

Fotograaf: Edmond Mäll

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Prindi
   • Saada
  seitp202 110ab369afa3fb9bc1257f880025c158